Б) невірно
Схема послідовності виконання вище 16 інфільтрація 18 нижче 17 ексфільтрація 19
16. ______ 17. ______ 18. _______ 19. ______
Фасетні завдання більш складні для виконання, якщо вони сконструйовані у відкритій формі з відповідями, побудованими за принципом класифікації.
Тест-завдання 19а і 19б оцінюють по одному балу кожне, тому що у відповіді задіяні два навчальних елементи (терміни), які треба написати в пропущених місцях запитальної частини і відповідях відповідно до номера тест-завдання. Відповідь повинна бути такою – 19а – ексфільтрація, 19б – інфільтрація. При цьому в запитальній частині студент може написати навпаки – ”інфільтрація”/”ексфільтрація”, але зараховується лише відповідь, наведена на вільних місцях, відведених для відповіді. Фасетні завдання відкритої форми доцільно використовувати у підсумковому контролі, тобто коли на поточному були вже перевірені знання з цих навчальних елементів. Ефективний контроль рівня сформованих професійних знань може виконуватись за допомогою тест-завдань на відтворення вірної послідовності. Використання тестових завдань на відтворення вірної послідовності доцільне у разі необхідності визначення правильної послідовності дій фахівця в певних умовах, знань алгоритмів діяльності, технологічних прийомів, технологічної послідовності елементів виробництва і т. п. Їх застосовують також при тестуванні знань загальноприйнятих формувань законів, правил, визначення термінів, фрагментів нормативних документів тощо. Цей надзвичайно поширений і різноманітний за структурою тип тестових завдань дозволяє конструювати його в широкому діапазоні складності з використанням чотирьох груп навчальних елементів і контролювати рівень сформованості знань, від ознайомчо-орієнтовного до продуктивно-синтетичного. Для виконання завдання тестований повинен переструктурувати певні елементи чи дані, які поставленні у вільному порядку і правильно проставити порядкові номери складових алгоритму. Тестове завдання може подаватись у вигляді рисунка або з визначеним початком активним кольором запропонованої послідовності фрагментів з метою спрощення сприйняття і виконання, як це показано на прикладах 20, 21. Встановіть вірну послідовність очисних споруд і потоків стічної рідини, осаду, надлишкового і циркулюючого активного мулу, піску, покидьків, розчину хлору, використовуючи відповідні цифри, умовні позначення і наведену нижче блок-схему: 20. Принципова схема біологічної очистки міських стічних вод Споруди: 1 – аеротенк, 2 – піскові майданчики, 3 – контактний резервуар, Умовні позначення: - стічні води, - надлишковий і циркулюючий мул, - пісок, - осад, - розчин хлору, - покидьки.
Правильна відповідь на завдання 25 може мати такий вигляд:
Відповідь оцінюється у 18 балів – 12 споруд і 6 потоків. Тест завдання цього типу може мати кілька варіантів. Так, у завданні вказують неправильну послідовність споруд чи потоків. У ньому студенту потрібно знайти помилки і відтворити належну послідовність споруд чи потоків. У принципіальній схемі можуть бути відсутні деякі споруди, без яких схема не може функціонувати. Студент повинен знайти відсутні елементи і розташувати їх у потрібних місцях на схемі. Такий тип тесту можна ускладнити або спростити за допомогою незначних змін запитальної частини. Більш простий варіант цього типу тест-завдань можливо конструювати у вигляді, показаному прикладі 21.
Встановіть правильну послідовність, показавши порядок цифрами: 21. Проектування освітлювальної установки
|