МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. 1. Алгоритми діагностики і лікування невідкладних станів у терапевтичній практиці /за ред
1. Алгоритми діагностики і лікування невідкладних станів у терапевтичній практиці /за ред.. проф.. Є.М. Стародуба. Тернопіль «Укрмедкнига». 2008.- с. 8-11. 2. Іванов Д.Д. Артеріальна гіпертензія у детей та підлітків. Нефрологічний аспект. //Дитячий лікар. 2009. – 2(2). – с.22-25. 3. Педиатрия: Национальное руководство: в 2т.- М.: ГЭОТАР – Медиа, 2009.- Т.2.-1024С. 4. Наказ МОЗ України «Про удосконалення організації медичної допомоги дітям підліткового віку» від 12.12.2002р. №465. 5. Nelson Textbook of Pediatrics, 18/E, 2008, Vol.2, 3147p.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
1.АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ: Захворювання органів травлення посідають значне місце в структурі дитячих соматичних захворювань, причому в теперішній час в усьому світі відзначають тенденцію до збільшення їх частоти. Медико-соціальне значення цієї проблеми обумовлене значним поширенням цих захворювань, їх рецидивним прогредієнтним перебігом, ймовірністю розвитку тяжких ускладнень. В Україні частота виявлення хронічних захворювань травної системи у дітей перевищує 100 на 1000 дитячого населення. Поряд з кількісними змінами, захворювання органів травлення зазнали значних якісних зрушень, що значною мірою пов’язане з впровадженням у клінічну практику нових інформативних інструментальних, імунологічних, серологічних, бактеріологічних і морфологічних методів дослідження, що дозволило переглянути суть багатьох патологічних процесів. В останні роки уточнюються і навіть трансформуються не тільки уявлення про етіологію і патогенез захворювань травного тракту, а й принципи їх лікування та профілактики; напрацьовані диференційовані підходи до лікування хронічних захворювань травної системи з використанням комплексу медикаментозних і не медикаментозних засобів. Тому, зважаючи на все вище викладене, представляється необхідним детальне ознайомлення з даною проблемою.
2. КОНКРЕТНІ ЦІЛІ: 1. Визначати можливі причини розвитку найбільш поширених патологічних синдромів у дітей з функціональними та органічними захворюваннями кишечника. 2. Визначати тактику ведення дітей з функціональними та органічними захворюваннями кишечника. 3. Проводити клінічний огляд хворих дітей з функціональними та органічними захворюваннями кишечника. 4. Планувати обстеження хворої дитини з функціональними та органічними захворюваннями кишечника та інтерпретувати отримані результати. 5. Проводити диференційну діагностику функціональних та органічних захворювань кишечника у дітей та ставити попередній клінічний діагноз. 6. Ставити діагноз і призначати лікування дітям з функціональними та органічними захворюваннями кишечника. 7. Здійснювати прогнози (для життя, для здоров’я, для працездатності) дітям з функціональними та органічними захворюваннями кишечника. 8. Невідкладна допомога при ускладненнях, обумовлених функціональними та органічними захворюваннями кишечника у дітей. 9. Демонструвати володіння морально-деонтологічними принципами медичного фахівця та принципами фахової субординації в дитячій гастроентерології.
3.БАЗОВІ ЗНАННЯ, ВМІННЯ, НАВИЧКИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ (міждисциплінарна інтеграція):
4.ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ЗАНЯТТЯ: 4.1.Перелік основних термінів, параметрів, характеристик, які повинен засвоїти студент при підготовці до заняття:
4.2.Теоретичні питання до заняття: 1. Сучасні погляди на етіологію і патогенез функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 2. Класифікація (клінічна та клініко-патогенетична) функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 3. Основні клінічні синдроми функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 4. Диференціальна діагностика функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 5. Лабораторно-інструментальна діагностика функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 6. Сучасні підходи до лікування функціональних та органічних захворюваннях кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 7. Принципи диспансерного спостереження за дітьми з органічними та функціональними захворюваннями кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона) у дітей. 4.3.Практичні завдання, які виконуються на занятті: 1. Робота з тестовими завданнями. 2. Робота студентів в палатах біля ліжка хворих дітей з органічними та функціональними захворюваннями кишечника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона). 3. Інтерпретація додаткових методів обстеження. 4. Клінічний розбір хворих з органічними та функціональними захворюваннями органічними та функціональними захворюваннями кишківника (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона). 5. Розв’язування ситуаційних задач. 6. Призначення лікування, кожній окремій дитині з органічними та функціональними захворюваннями кишечника (органічними та функціональними захворюваннями (синдром подразненого кишечника, хронічний ентерит, хронічний коліт, виразковий коліт, хвороба Крона)).
|