Модель арбітражного ціноутворення
Модель АРТ була створена Стефаном Россом. На відміну від МОКА не передбачає відносних допущень про зв’язок курсу акції із одним-двома індексами, а ґрунтується на математичних розрахунках і статистичних дослідженнях. Теорія моделі основана на вислові про те, що кожен з інвесторів намагається використати можливості по збільшенню дохідності свого портфелю без збільшення ризику. Механізмом, який сприяє реалізації такого завдання, є арбітражний портфель. АРТ виходить із того, що дохідність цінних паперів пов’язана з деякою кількістю факторів. А значить дохідність можна представити формулою: Ri = ai +biFi+ei Де r – ставка дохідності цінного паперу F – значення фактора Е – випадкова помилка А – базова дохідність В – факторне навантаження моделі.
Арбітражний портфель – портфель який не потребує додаткових ресурсів від інвестора. Тобто якщо портфель складається із трьох цінних паперів, то якщо за Хі позначити зміну вартості цінного паперу то: Х1+Х2+Х3=0 По-друге, арбітражний портфель не чутливий ні до якого фактору. Тобто математично ВХ1+вХ2+вХ3=0 Весь ризик арбітражного портфелю зводиться до нульового позафакторного ризику. (детально див. У. Шарп с. 316)
Тема 6 „Фундаментальний та технічний аналіз на ринку акцій” План
Поняття фундаментального та технічного аналізу Фундаментальний аналіз – аналіз діяльності емітента з метою визначення його потенціалу та можливої дохідності акцій або інших паперів. Технічний аналіз – метод прогнозування цін з допомогою обробки даних за попередні періоди. Використання того чи іншого виду аналізу разом можливе, тому найліпший прогноз ціни можна отримати при використанні обох видів аналізу. Фундаментальний аналіз
Прихильниками фундаментального аналізу є інсайдери та промислові підприємці, які орієнтують інвесторів на залишкову вартість активів.
|