Додатки. АКТИВ ПАСИВ Грошові активи - Кошти на коррахунку в НБУ - Кошти у касі банку - Кошти на коррахунках в інших банках (НОСТРО) -
АКТИВНІ Й ПАСИВНІ ОПЕРАЦІЇ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
Для реєстрації орган управління банком в двотижневий термін після аудиторської перевірки фінансового стану засновників надає в регіональне управління НБУ за місцем стоврення банку такі документи: 1. Заява про реєстрацію банку, 2. Установчий договір, 3. Статут банку, 4. Протокол установчих зборів, 5. Економічне обґрунтування та мету створення банку (бізнес-план на перший рік), 6. Висновки аудиторської організації, 7. Бухгалтерська й фінансова звітність засновників, 8. Відомості про наявність професійно придатних перших керівних осіб банку: вища юридична або економічна освіта, досвід роботи п’ять років), 9. Копія платіжного документа про внесення плати (100 нмдг) за реєстрацію, 10. Копія звіту про проведення відкритої підписки на акції, 11. Документ, що підтверджує наявність приміщення (оренда на 5 років), 12. Установчі документи акціонерів банку.
Документы, що надаються банками для отримання ліцензії НБУ для здійснення банківських операцій
Повний перелік усіх операцій, що підлягають ліцензуванню з боку НБУ, містить 30 ліцензійних пунктів: 1. Касове обслуговування клієнтів. 2. Перевезення грошово-валютних цінностей клієнтів банку. 3. Відповідальне зберігання цінностей клієнтів банку. 4. Ведення рахунків клієнтів-резидентів в національній грошовій одиниці. 5. Ведення рахунків банків-кореспондентів (резидентів) в національній грошовій одиниці. 6. Проведення операцій з касового виконання Держбюджету України, в т.ч. ведення бюджетних рахунків клієнтів та рахунків державних позабюджетних фондів. 7. Проведення операцій з касового виконання місцевого бюджету, ведення бюджетних рахунків клієнтів й рахунків місцевих позабюджетних фондів. 8. Надання й отримання кредитів на міжбанківському ринку. 9. Кредитування юридичних й фізичних осіб та фінансовий лізинг. 10. Факторинг. 11. Вкладення грошей в статутні капітали інших юридичних осіб. 12. Залучення депозитів юридичних осіб. 13. Залучення депозитів фізичних осіб. 14. Емісія цінних паперів. 15. Ведення рахунків клієнтів (резидентів та нерезидентів) в іноземній валюті та клієнтів-нерезидентів в національній грошовій одиниці. 16. Неторговельні операції з валютними цінностями. 17. Ведення кореспондентських рахунків банків (резидентів та нерезидентів) в іноземній валюті. 18. Ведення кореспондентських рахунків банків-нерезидентів в національній грошовій одиниці. 19. Відкриття кореспондентських рахунків в уповноважених банках України в іноземній валюті та здійснення операцій по них. 20. Відкриття кореспондентських рахунків в банках-нерезидентах в іноземній валюті й здійснення операцій по них. 21. Залучення й розміщення іноземної валюти на валютному ринку України. 22. Залучення й розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках. 23. Валютні операції на міжнародних ринках. 24. Операції з банківськими металами на валютному ринку України. 25. Операції з банківськими металами на міжнародних ринках. 26. Фінансування капіталовкладень за дорученням власників або розпорядників інвестованих коштів. 27. Надання поручительств, гарантій та інших зобов’язань за третіх осіб, які передбачають їх виконання в грошовій формі. 28. Купівля-продаж цінних паперів та операції з ними. 29. Управління грошовими коштами та цінними паперами за дорученням клієнтів. 30. Купівля-продаж державних цінних паперів та операції з ними.
Знову створений банк не має права для отримання операцій, здійснення яких потребує виконання таких умов: - термін роботи банку не менше: а) одного року – пункти 5, 7, 11, 15, 27, 28, б) двох років – пункти 13, 14, 17, 18, 20, 21, 29, в) трьох років – пункти 2, 6, 22, 23, 24, 25. - наявність зареєстрованого й фактично сплаченого статутного капіталу банку у сумі, еквівалентній: а) 2 млн євро – пункти 7, 15, б) 3 млн євро – пункты 5, 6, 13, 14, 17, 18, 20, 21, 22, 27, 28, 29, в) 5 млн євро – пункти 23, 24, г) 10 млн євро – пункт 25.
Тобто, знову створений банк із зареєстрованим та сплаченим статутним капіталом на рівні мінімальних вимог НБУ для банків з національним капіталом об’єктивно може подавати клопотання щодо отримання ліцензії на здійснення таких операцій: 1. Касове обслуговування клієнтів. 3. Відповідальне зберігання цінностей клієнтів банку. 4. Ведення рахунків клієнтів-резидентів в національній грошовій одиниці. 8. Надання й отримання кредитів на міжбанківському ринку. 9. Кредитування юридичних та фізичних осіб та фінансовий лізинг. 10. Факторинг. 12. Залучення депозитів юридичних осіб. 16. Неторговельні операції з валютними цінностями. 19. Відкриття кореспондентських рахунків в уповноважених банках України в іноземній валюті та здійснення операцій за ними. 26. Фінансування капіталовкладень за дорученням власників або розпорядників інвестованих коштів. 30. Купівля-продаж державних цінних паперів та операції з ними.
Структура управління комерційним банком
|