Додаток Г. Методика проведення дисциплінарного ІНТЕРВ’Ю
Методика проведення дисциплінарного ІНТЕРВ’Ю
Дисциплінарне інтерв’ю складається з наступних етапів: 1. Постановка цілі; 2. Підготовчий етап; 3. Власно інтерв’ю; 4. Підсумки.
1. Постановка цілі: - зверніть увагу на те, що працівник порушив дисципліну або діяв в розріз з прийнятими стандартами; - виясніть, чому дисципліну було порушено та які причини привели до цього; - виясніть, що може запобігти подальшому погіршенню ситуації. Працівникові треба надати можливість покращити виконання роботи після попередження про те, що його робота не влаштовує адміністрацію; - запропонуйте корегуючи засоби, та /або застосуйте санкції; - проясніть стандарти поведінки, які потребуються від працівника в майбутньому.
2. Підготовчий етап: - продумайте, коли краще провести інтерв’ю: одразу після скоєння проступку, або в з відстрочкою, щоб сторони без зайвих емоцій змогли підійти до вирішення проблем. відклавши бесіду, можна зібрати необхідну інформацію. - У випадку серйозних порушень, з працівником треба зустрітися негайно; чітко опануйте задачі та бажані результати. Попередьте працівника про час, місце зустрічі. Чітко поясніть, чи може працівник прийти на зустріч у супроводі представника профспілки, іншої громадської організації; - переконайтеся в тому, що у вас є повноваження приймати корегуючи дії або застосовувати відповідні даного етапу санкції; - сплануйте проведення інтерв’ю та приділіть особливу увагу, з чого ви його почнете. Запишіть всі факти, що відносяться до даної ситуації та будьте готові їх використати у випадку необхідності. продумайте ключові питання; - переконайтеся, що в вашому розпорядженні знаходяться всі необхідні документи, що відносяться до даної справи (особиста справа працівника, копія Правил, журнали табельного обліку, дані про попередні усні (письмові) попередження тощо; - ще раз ознайомтеся з дисциплінарними правилами й процедурами, прийнятими на вашому підприємстві;
3. Власно інтерв’ю: - атмосфера під час інтерв’ю повинна бути сприятливою, його не треба проводити поспіх. В будь-якому випадку людина заслуговує, щоб її вислухали до кінця; - виклад ваших розмірковувань та відповіді працівника повинні займати приблизно рівний час; - ставте відкриті відповіді, щоб отримати максимум інформації. Якщо працівник відхиляється від питань, а вам потрібні чіткі відповіді, необхідно дослідити „закриті питання”; - у випадку порушення дисципліни виясніть, що, де скоєно, та які причини проступку; - якщо робота погано виконується або є прояви халатності необхідно обов’язково обговорити характер роботи, використовуючи посадові та робочі інструкції, письмові звіти, дані про очікувані результати виконання роботи. Треба вияснити, чи являється дисциплінарне порушення випадковістю або закономірністю; - підсумуйте результати інтерв’ю та заходи, які треба прийняти. Працівника слід повідомити про наступні стадії процедури та можливості оскарження дисциплінарного стягнення.
4. Підсумки: - докладно опишіть те, що мало місце під час інтерв’ю. Надайте копію працівнику (представнику), ще одну підшийте до особистої справи. Докладні записи дуже важливі навіть на стадій усних попереджень Письмова фіксація дуже корисна, бо допомагає вийти з ситуації, що склалася; - порівняйте поведінку або роботу працівника з вимогами, що пред’являлися йому під час інтерв’ю; - працюйте над тим, щоб попередити погіршення взаємовідносин; прослідкуйте за дотриманням вимог чинного законодавства щодо зняття дисциплінарного стягнення та вилучення офіційної документації відносно дисциплінарних стягнень з особистої справи, якщо більше не відмічалося фактів порушення дисципліни.
|