Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання 5. Скласти раціони харчування туристів
 

Під час складання раціонів для туристів повинні бути враховані стать, вік, характер фізичних навантажень, кліматичні умови та сезон року. Розподіл видів туристичної діяльності залежно від рівня енерговитрат наведено в табл. 37,38.

У наш час туризм приваблює не тільки здорових людей, але й людей із хронічними захворюваннями в стані компенсації, які зустрічаються як у людей похилого віку, так і у молоді. В зв'язку з цим в туристичних закладах необхідно передбачити виготовлення страв, які б могли вживатися особами, що потре-бують помірно обмежених дієт. Потреба різних груп туристів у харчових речо-винах та енергії представлена в табл. 39,40, 41.

При підборі продуктів для меню слід враховувати особливості туристичної діяльності. Так, при велосипедному, автомобільному, мотоциклетному, кінному туризмі людина знаходиться у вимушеній позі (зігнутий) та піддається дії вібрації. Перед початком таких маршрутів в меню не слід вміщувати продукти, які мають великий об'єм та містять речовини, які викликають збільшення газоутворення в товстому кишечнику, тобто, джерела грубої клітковини (капуста в сирому вигляді), солодких вуглеводів, молоко.

Відчуття важкості в шлунку може розвиватися внаслідок вібрації після вживання молока, тому перед поїздками доцільно замінювати його на кисломолочні напої.

При водному туризмі перед початком маршруту, вважаючи на те, що гребля відбувається у сидячому положенні, не слід вводити до прийому їжі продукти, які мають великий об'єм. Високі енерговитрати відбуваються при гірському та гірськолижному туризмі, за величиною витрат ці види енергії наближаються до спортивних.

Для дорослих туристів рекомендується триразове харчування: на сніданок

повинно припадати 35 % добової енергетичної цінності, на обід – 40 %, на вечерю – 25 %. Збільшена доля раціону під час вечері обумовлена тим, що після неї туристи займаються активними видами діяльності (танці, прогулянки, рухливі ігри). Однак до вечері не слід вводити страви та напої, які тонізують центральну нервову систему, а також такі, які містять багато жиру та інших повільно розчинних речовин.

Для туристів похилого віку вечеря повинна складати не більше 20 % добової калорійності, бо вони ведуть після цього приймання їжі менш рухливий образ життя, аніж молоді туристи.

Добовий раціон для дітей-туристів повинен розподіляться на чотири прийоми їжі: під час сніданку – 25…30 % енергетичної цінності, обіду – 45…50%, полуденка – 10…15 %, вечері – 20…25 %.

 

Таблиця 3.7Види туристичної діяльності залежно від величини енерговитрат

 

Група Величини енерговитрат, ккал Види туризму
Для туристів 18…40 років
І 2600…3000 Ближній та дальній пішохідний без вантажу та з вантажем по рівнинній місцевості – ж. Мотоциклетний – ч. та ж. Автомобільний – ч. та ж. Кінний (при їзді шагом) – ч. та ж.
ІІ 3000…3500 Ближній та дальній пішохідний без вантажу та з вантажем по рівнинній місцевості – ч. Ходіння по сніговій дорозі – ж. Водний – ж. Велосипедний – ж. Спелеологічний – ж.
ІІІ 3500…4000 Пішохідний у гору без вантажу – ж. Водний – ч. Велосипедний – ч. Ходіння по сніговій дорозі – ч. Кінний (при їзді риссю) – ж. Лижний – ж.
ІV 4000…4500 Пішохідний у гору без вантажу – ч. Пішохідний у гору з вантажем – ж. Спелеологічний – ч. Лижний – ч.
V Більше 4500 Пішохідний у гору з вантажем – ч. Гірськолижний – ч. та ж. Кінний (при їзді риссю) – ч.
Для туристів 40…60 років
2600…3000 Ближній та дальній пішохідний без вантажу та з вантажем по рівнинній місцевості – ж. та ч. Пішохідний у гору без вантажу – ж. Водний – ж.
    Велосипедний – ж. Ходіння по сніговій дорозі – ж. Автомобільний – ч. та ж.
VІІ 3000…3500 Пішохідний у гору без вантажу – ч. Водний – ч. Велосипедний – ч. Ходіння по сніговій дорозі – ч. Лижний – ж.
VІІІ 3500…4000 Лижний – ч.
       

ч. – чоловіки, ж. – жінки

 

Таблиця 3.8Енерговитрати дітей та підлітків на турбазах

Група Величина енерговитрат, ккал Види туристичної діяльності
І 2600…3000 Пішохідні екскурсії для дітей 7…10 років
ІІ 3000…3500 Всі види туризму для дітей 11…13 років та дівчат 14…17 років
ІІІ 3500…4000 Всі види туризму для юнаків 14…17 років

 

Таблиця 3.9Добові норми енергетичної цінності та харчових речовин,Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 831. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия