Практичні завдання з теми. Завдання 1. Ситуація «Фірма "Електро" і її директор»
Завдання 1. Ситуація «Фірма " Електро" і її директор»
«Електро» - фірма, яка налічує 150 працівників, і спеціалізується на випуску побутових електроприладів. Фірма процвітає, оскільки випускає надійні прилади першокласної якості. Проте вирішальним фактором успіху є система збуту продукції: фірма збуває чотири види продукції виключно приватним особам. Відповідальним за збут є Каширін, колишній перший заступник Іванова - керівника фірми. Служба збуту чітко організована і працює тільки на комісійних умовах; працівники служби збуту дуже добре підготовлені; служба збуту отримує 50% доходу від кожного проданого приладу; на кожен прилад дається гарантія на один рік; прилади, які протягом цього часу прийшли в непридатність, не ремонтуються, а замінюються новими, тому агенти не повинні займатися рекламаціями. Частка повернутого товару в середньому за останні три роки склала близько 2, 5% від загального обсягу продаж. Але останнім часом ходять чутки, що Іванов збирається продати своє підприємство американській фірмі. Каширін почув про це від одного зі своїх працівників під час спільної вечері. Всі працівники групи Каширіна, не замислюючись, заявляють, що якщо ці чутки правильні, то вони будуть шукати собі іншу роботу.
Комерційний директор фірми Дубінін повідомив Каширину, що Іванов в даний час знаходиться в Парижі. Більше йому нічого не відомо. Через тиждень, 1 квітня, директор з'явився на роботі і направив усім працівникам внутрішнього відкритого інформаційного листа, у якому спростовує будь-який намір продати фірму. Навпаки, він готує подальше розширення фірми, включивши до її асортименту мікрохвильові печі. Крім того, у цьому листі Іванов призначив виробничі збори на 28 квітня. Протягом цього місяця ходили найнеймовірніші чутки: 19 квітня Дубінін нібито відправився в Гамбург, щоб таємно провести якісь переговори з японцями; служба збуту буде розпущена і реорганізована; в майбутньому поставки будуть здійснюватись тільки оптовим торговельним підприємствам; всі агенти, якщо вони залишаться на фірмі, будуть отримувати тверду частину винагороди і додаткову винагороду від обороту. Каширін, стурбований цими чутками, звертається в середині місяця до директора. Як і слід було очікувати, Іванов не проявляє стриманість, він говорить, що завжди вважав політику фірми і збуту своєю справою; працівники, як у сфері виробництва, так і в сфері збуту, повинні бути раді і вдячні тому, що Іванов, будучи обдарованим інженером, винайшов прилади, які завдяки своїй якості і надійності користуються великим попитом; йому й надалі в голову не прийде питати у кого-небудь дозволу на здійснення нових ідей. Під час виробничого збору Іванов заявляє, що не розуміє, чому могли виникнути ці дурні чутки; все залишається як і раніше, за одним винятком: замість власного винаходу фірма «Електро» приблизно через три місяці випустить мікрохвильову піч, яка буде запропонована на ринку за ціною менше 300 німецьких марок. Прилад монтується в Росії за японською ліцензії з
застосуванням вироблених в Японії електронних елементів перемикання. Як і інші побутові прилади, що випускаються фірмою, мікрохвильова піч буде не ремонтуватися у випадку поломки, а обмінюватися на нову. Комісійний відсоток від продажу цього нового приладу повинен бути знижений до 25% від продажної ціни, але зате товар дуже добре продається, тому що надходить не в торговельну мережу, а оптовикам. Виступ Іванова не викликало ні згоди, ні заперечення з боку персоналу і керівників.
Дайте відповідь на питання 1. Яке ставлення директора фірми до своїх працівників демонструє наведений вище приклад ділової гри? 2. Як Ви охарактеризуєте поведінку пана Каширіна? 3. Припустимо, що Ви прийшли на фірму «Електро» в якості спеціаліста-консультанта. Що б Ви порекомендували панові Іванову і пану Каширину щодо комунікації та мотивації?
|