ГЛОСАРІЙ
В Вторинна інформація — дані, які є в наявності на момент проведення дослідження, або такі, що збиралися раніше для якихось інших цілей. Вибірка випадкова — вибірка, в якій кожний елемент сукупності, має відому, не нульову ймовірність стати предметом аналізу. Вибіркова квота — вибірка, в якій дослідники суб'єктивно вибирають елементи сукупності, не оцінюючи їх імовірність стати предметом аналізу. Д Дослідження казуальне — дослідження, де основна увага приділяється встановленню причинно-наслідкових зв'язків. Дослідження описове — дослідження, в якому основна увага приділяється визначенню частоти виникнення тієї чи іншої події або встановленню взаємовідносин між двома змінними. Дослідження розвідувальне — дослідження, в якому основна увага приділяється генерації ідей та збору інформації, яка допомагає зрозуміти проблему. Дослідження ринку - систематичний збір, запис, аналіз і інтепретацію даних із питань, що стосуються продажу товарів або послуг, а також організації маркетингу.
Е Експертне опитування — інтерв'ю з людьми, що добре знають про предмет дослідження. Експеримент - збір первинних даних за допомогою виділення порівняних груп людей і контролю перемінних складових і реакцій груп у різних ситуаціях. К Конкурентноспроможність товару - це перевага товару на ринку, що сприяє успішному збуту в умовах конкуренції. Кон'юнктура -існуюча на ринку економічна ситуація, яку характеризують співвідношення між попитом та пропозицією, рівень і динаміка цін, товарних запасів та інші показники й чинники (історичні, національні, природнокліматичні, територіальні, політичні, соціально-економічні тощо).
М Маркетингові дослідження — системний збір і об'єктивний запис, класифікація, аналіз та представлення даних щодо поведінки, потреб, відносин, вражень, мотивацій окремих осіб і організацій у контексті їх економічної, політичної, суспільної й повсякденної діяльності. Маркетингові інформаційні системи — тривалі в часі і взаємодіючі структури, які складаються із персоналу, обладнання, а також конкретних процедур, метою яких є збір, аналіз, оцінка і подання інформації, необхідної для поліпшення планування процесу маркетингу, його здійснення і контролю. Місткість ринку — обсяги продажу товарів на конкретному ринку в заданий відрізок часу в одному і тому ж ринковому середовищі, в межах конкретної маркетингової програми. Моделі поведінки споживачів — концептуальні схеми, які систематизують інформацію про те, як і чому приймаються рішення про купівлю товарів (послуг). О Об'єкт вибірки — перелік одиниць, з яких буде взята вибірка. Опитування - збір первинних даних, спрямований на з'ясування знань, поглядів, переваг споживачів і особливостей купівельного поводження. П Первинна інформація — дані, які збираються спеціально для вирішення якоїсь маркетингової проблеми. Потреби — специфічний стан людей, який виникає в результаті того, що, по-перше, люди Існують самі по собі як біологічні істоти, по-друге, вони є складовими частинами природних та суспільних систем і, по-третє, взаємодіють з навколишнім середовищем, тобто суспільством, живою і неживою природою. Предмет маркетингових досліджень — існуюча маркетингова проблема щодо обставин внутрішнього чи зовнішнього походження, наявних ресурсів, критеріїв успіху або невдач, часових обмежень, рівня можливого ризику тощо. Проект дослідження — план дослідження, який використовується як керівництво щодо збору й аналізу даних.
Р Референтна група — сукупність людей, що впливає на позицію що займає індивід, люди, яких особистості розглядають як основу для самооцінки або джерело особистих стандартів. С Сегмент ринку — велика, ідентифікована за якимись ознаками група споживачів ринку. Спостереження –це збір первинних даних за допомогою спостереження за цікавлячими дослідника людьми, подіями і ситуаціями. Т Типологія - виділення з множини споживачів із множиною ознак їх поведінки типових груп, для яких характерні одні й ті ж ознаки.
|