Визначення одиничних корінь методом Дикі-Фулера
Дикі й Фулер (1979,1981) розглядають процес AR(1)
Нульова гіпотеза Проти альтернативної Т.е. нульова гіпотеза припускає, що На перший погляд, можна побудувати рівняння авторегресії й перевірити гіпотезу за критерієм Стьюдента. Але, як ми вже відзначали, процедура тестування, що базується на застосуванні методу найменших квадратів, до нестаціонарного ряду (а Процедура тестування повинна базуватися на такій моделі, що буде стаціонарний при прийнятті Дикі й Фулер запропонували прийнятний і простий метод тестування
де [дійсно: І строго говорячи, DF-Тест у якості Звідси його назва - unit root test - тест на одиничний корінь. Рівняння (3) може бути представлене ще в такий спосіб: Якщо в рівнянні (2) Тест DF складається в перевірці заперечності Якщо В силу емпіричного скоріше, ніж теоретичного, характеру таблиць, вони містять елемент невизначеності – дається не одне, а два теоретичні значення – верхнє й нижнє. Якщо розрахункове значення Тест Дикі-Фулера може бути використаний для перевірки стаціонарності процесів, породжених випадковим блуканням із дрейфом, тобто шляхом перевірки рівняння:
Техніка перевірки аналогічна. Еквівалентне (4) рівняння: Але з обліком того, що розподіл t-статистики для Ще одна модифікація рівняння DF - включення лінійного детермінованого тренда.
або Це рівняння дозволяє перевірити відсутність стохастичного тренда ( Отже, якщо · · ·
ü Якщо дані генеруються відповідно до процесу ü Якщо дані отримані згідно ü Якщо дані генеруються процесом Якщо є підстави припускати, що розглянута змінна нестаціонарна й має тренд, то почати тестування рекомендується з регресії Недолік тесту DF полягає в тім, що тест Дикі-Фулера має обмеження: 1. Припущення про те, що змінна треба авторегресійному процесу першого порядку; 2. Помилки Дикі й Фулер запропонували використовувати в якості додаткових (екзогенних змінних) регресорів змінну в лівій частині рівняння, узяту з різними лагами (лаги першої різниці). Модифікований тест DF передбачає авторегресійні процеси більше високих порядків і зветься додаткового (розширеного) тесту Дикі-Фулера (AFD – augment Dickey-Fuller test). Базові рівняння приймають наступний вид: Додаткова авторегресійна компонента вводиться для того, щоб забрати автокореляцію залишків, до якої чутливий DF-Тест. Розподіл тестів для цих рівнянь асимптотично збігаються з відповідними тестами DF і використовують ті ж таблиці.
|