Завдання. 1. Виявлення особливостей психолого-педагогічного статусу школярів з метою своєчасної профілактики і ефективного вирішення проблем
1. Виявлення особливостей психолого-педагогічного статусу школярів з метою своєчасної профілактики і ефективного вирішення проблем, що виникають у них в навчанні, спілкуванні і психічному стані. 2. Створення системи психолого-педагогічної підтримки вихованців дитячого будинку в період первинної шкільної адаптації, яка дозволить їм не тільки пристосуватися до шкільних вимог, але і всебічно розвиватися і удосконалюватися в різних сферах спілкування та діяльності. Для вирішення системи завдань щодо адаптації вихованців дитячого будинку «Перлинка» до навчання у школі визначимо основні напрямки роботи: · організація роботи практичного психолога з проблеми адаптації вихованців дитячого будинку до шкільного навчання; · методична робота педагогів, спрямована на аналіз змісту та методики виконання навчальних завдань з різних предметів; · організація методичної роботи вихователів, спрямованої на організацію процесу підготовки навчальних завдань відповідно до індивідуальних особливостей і можливостей школярів, виявлених під час діагностики та спостереження за дітьми в перші тижні навчання; · організація педагогічної допомоги дітям, які відчувають певні труднощі в навчанні і поведінці, з урахуванням даних психодіагностики.
Для здійснення розвиваючої та корекційної роботи з дітьми, які мають певні психолого-педагогічні труднощі, необхідно створити спеціальні педагогічні і соціально-психологічні умови. I. Організація режиму шкільного життя першокласників. II. Створення предметно-просторового середовища. III. Організація оздоровчо-профілактичної роботи. IV. Організація навчально-пізнавальної діяльності першокласників у адаптаційний період. V. Організація позанавчального життя першокласників. VI. Організація роботи практичного психолога з проблеми адаптації першокласників до школи. VII. Організація психолого-педагогічного супроводу адаптації першокласників до школи. VIII. Аналітична робота, спрямована на осмислення результатів діяльності педагогів, психологів і вихователів у період первинної шкільної адаптації.
Очікуваний результат: сприятливий перебіг адаптації першокласників до навчання у школі.
|