Студопедия — Межелік бақылау. 1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Межелік бақылау. 1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті






1. Тарих пәнінің мақсаты мен міндеті.
2. Күнделікті сабақ жоспары.
3. Қазіргі мектептің тарих беру бағдарламасының жүйесі.
4. Сабаққа қойылатын талаптар
5. Сабақтан тыс тарих пәні бойынша жұмыстар.
6. Сабақта көрнекілікті қолдану түрлері. Тақырыптық көрнекілік.
7. Сабақта көрнекілікті жоспары, компоненттері.
8. Оқулықта берілген суреттермен сабақта жұмыс.
9. Тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеруге арналған сұрақ-тапсырмаларды құрастыру.
10. Тест сұрақтарын құрастыру.
11. Тарих сабақтарында, тарихи анықтамалардың ролі, қолдану жүйесі.
12. Сабақтың мақсаттары. Мақсат қою талаптары.
13. Тарих пәнінін мұғалімі және оған қойылатын талаптар.
14. Ежелгі тарихта, әлеуметтік топтардың арасындағы қатынастарды анықтауына тапсырмалар құрастыру.
15. Тарихи құжаттар және олармен жұмыс жасау жүйесі.
16. Тарихи білімнің ролі. Тарихи білімнің компоненттері (көрініс; түсініктер; заңдылықтар).
17. Тарих сабағында кеңесудің ролі. Кеңесудің түрлері.
18. Тарих сабағында сұрақ пен тапсырмаларды қолдану жүйесі.
19. Оқушылардың оқытуда дамыту тапсырмаларының ролі.
20. Тарих сабақтарында әдеби шығармаларды қолдану түрлері, әдеби шығармалардың –тәрбиелік, дамыту, оқыту ролі.
21. Тарихи тұлғаның мінездемесін беру.
22. Тарих сабақтарының түрі мен типтері.
23. Тарихты оқытуда ауызша сөздік ролі.
24. Тарихи фактілер және олармен сабақта қолдану жүйесі.
25. Қазіргі кездегі тарих сабағына қойылатын талаптар.
26. Сабақтың бірінші этапын ойластыру.
27. Оқушылардың біліктілігіне мінездеме беру.
28. Тарих оқулығының жұмыс жасау жүйесі, талаптары.
29. Сабақта сараптамалық жұмыс жасау. Сараптамалық түрлері.
30. Хронологиялық, синхрондық кесте сызу, анықтамасын беру.
2– межелік бақылау

31. Дәстүрден тыс сабақтардың анықтамасы, түрлері, т.б.
32 Оқушылардың білімін тексеруде қойылатын талаптар (сұрақтар мен тапсырмалардың түрі).
33. Оқыту процессіндегі этаптардың мінездемесін беру.
34. Сабақта қолданатын кесте түрлері; кестенің анықтамасы.
35. Сабақ барысында тарихи көріністер арқылы тарихи білімді қалыптастыру.
36.«Білім туралы»ҚР заңы.
37.Модуль технологиясымен оқыту.
38. ТОӘ курсының мақсаты мен міндеті.
39. Тарихи білімнің қазіргі кездегі мінездемесі.
40. Негізгі ТОӘ курсының түсініктемелеріне анықтама беру (пропедевикалық курс; оқулық; факт; түсінік; заңдылық).
41. Қазіргі тарих оқулығына мінездеме беру.
42.ТОӘ курсының қалыптасуы мен дамуы.
43. ТОӘ ғылым ретінде атқару міндеті, мақсаты
44. Мектептік тарихи білімінің қалыптасуы және даму
45. ҚР қазіргі таңдағы білім жүйесі мен структурасы.
46.Терминологиялық сөздіктер түрлері.
48. Тарихи түсініктер. Оқулықтағы материалдан түсініктерді анықтау, талдау жолдары.
49.Мектептік тарих бағдарламасына сараптама беру.
50.Оқыту дың оқулықтағы ролі, оқулыққа қойылған талаптар.
51. Оқулықтың мазмұнына сараптама беру.
52. Қазақстанның ХХ-ХХІ ғ. басындағы оқу жүйесі
53.Қазақстан тарихы курсы бойынша қолданатын қосымша құралдар (хрестоматия, әдебиет, техника құралдары) дидактикалық материалдар.
54.Тарихи білімнің структурасы
55. Тарихтағы фактілердің ролі
56. Тарихи білімді қалыптастырудағы кезеңдері.
57.Оқушылардың тарихи процесс заңдылықтарын ұғынуын қалыптастыру.
58. Тарихи көріністердің түрлері мен оның тарихи білімді қалыптастырудағы ролі
59. Тарихи көріністерді қалыптастыру әдісі
60. Тарихи кезең, тарихи оқиғалар жөніндегі көріністерге сипаттама беру.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1038. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия