Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Контрольна робота № 2




Завдання 1. Співвідношення нормативно-правового і локально-договірного способів регулювання трудових відносин.

Завдання 2. Денисов С.М. був прийнятий на роботу в конструкторське бюро інженером-конструктором 2-й категорії з місячним випробувальним терміном. Через 4 дні після закінчення випробувального терміну, Денисов С.М. був звільнений з формулюванням «як такий, що не витримав випробувального терміну», з чим він не був згоден.

Чи правомірно був звільнений Денисов С.М.?

Які строки випробування встановлені трудовим законодавством і для яких категорій працівників випробувальний термін не встановлюється?

У який орган повинний звернеться Денисов С.М. для відновлення порушеного права?

Завдання 3. Рішенням правління колективного підприємства «Трикотаж» за появу на роботі в нетверезому стані було звільнено з роботи бухгалтера Антонову К.М., яка працювала за трудовим договором, а нормувальника Свиридова С.В. – співвласника підприємства – з цієї самої причини було переведено на нижчеоплачувану роботу терміном на три місяці.

Обидва працівники звернулися з позовом до суду з проханням захистити їхні права. При цьому Антонова К.М. посилалася на те, що у Правилах внутрішнього розпорядку колективного підприємства не передбачено підстав звільнення з роботи, а Свиридов С.В. вважав, що хоч в останніх і містяться норми про «переведення на нижчеоплачувану роботу на термін до 3-х місяців», однак ця норма суперечить трудовому законодавству, яке не передбачає такого дисциплінарного стягнення.

Зробіть правовий аналіз наведених фактів.

Сформулюйте правові питання, що вимагають рішення в даному спорі.

Відповідь обґрунтуйте посиланням на законодавчі акти.

Завдання 4. Директор акціонерного товариства звернувся до адвоката за юридичною консультацією з наступних питань:

а) чи укладаються контракти з працівниками відкритих акціонерних товариств? Чи правомірно вносити вимогу про укладення контрактів в колективний договір?

б) чи повинен укладатися строковий трудовий договір з працівником, який оформляє пенсію за віком, але бажає продовжувати трудову діяльність на тому самому підприємстві?

в) чи допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з інвалідністю?

Виступіть в ролі адвоката і дайте юридичну консультацію з посиланнями на законодавство.

Завдання 5. Лаборант Воронков М.П., проводячи лабораторні дослідження, підключив прилад до мережі високого напруження, внаслідок чого останній був приведений до повної непридатності. Наказом по інституту Воронкову М.П. була оголошена догана, і на нього покладений обов’язок відшкодувати заподіяну шкоду в повному розмірі. Воронков М.П. заперечував, вказуючи на те, що прилад він зіпсував випадково, а застосування двох стягнень за один проступок незаконне.

Вирішить справу за сутністю.

Чи правомірне рішення адміністрації інституту?

Яку саме відповідальність має нести Воронков М.П. за знищення приладу?


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой





Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 678. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7