Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розв’язання. 1. Купюрний склад грошової маси – це питома вага грошових знаків різної вартості (номіналу) в загальній масі грошей





1. Купюрний склад грошової маси – це питома вага грошових знаків різної вартості (номіналу) в загальній масі грошей, що знаходиться в обігу. Купюр ний склад розраховують як за кількістю купюр, так і за їх сумою. Ці дані використовують при визначенні оптимальної структури грошових знаків при їх виготовленні та розподілі по території країни між банківськими установами.

Формується купюрний склад грошової маси під впливом рівня грошових доходів населення, його схильності до витрачання грошей, структури роздрібного товарообороту, роздрібних цін на товари та послуги тощо.

 

Відповідно умовам задачі, розрахуємо суму грошової маси для кожного міста, перемноживши кількість купюр на їх номінал.

 

Для міста А: тис. грн.

 

Для міста Б: тис. грн.

 

Для розрахунку купюрної структури грошової маси скористаємося наступною формулою:

,

де Мі – грошова маса і-ї купюри в обігу,

- загальна сума грошової маси в обігу.

Для міста А:

N1 = 6*100/4120 = 0,15%

N2 = 24*100/4120 = 0,58%

N5 = 950*100/4120 = 23,06%

N10 = 1000*100/4120 = 24,27%

N20 = 340*100/4120 = 8,25%

N50 = 900*100/4120 = 21,84%

N100 = 500*100/4120 = 12,14%

N200=400*100/4120 = 9,71%

∑Nf = 0,15 + 0,58 + 23,06 + 24,27 + 8,25 + 21,84 + 12,14 + 9,71 = 100%

 

Для міста Б:

N1 = 87*100/3550 = 2,45%

N2 = 168*100/3550 = 4,73%

N5 = 95*100/3550 = 2,68%

N10 = 550*100/3550 = 15,49%

N20 = 600*100/3550 = 16,9%

N50 = 750*100/3550 = 21,13%

N100 = 700*100/3550 = 19,72%

N200= 600*100/3550 = 16,9%

∑Nf = 2,45 + 4,73 + 2,68 + 15,49 + 16,9 + 21,13 + 19,72 + 16,9 = 100%

 

Загальна кількість грошових знаків дорівнює:

місто А: ∑f = 6 + 12 + 190 + 100 + 17 + 18 + 5 + 2 = 350 штук

місто Б: ∑f = 87 + 84 + 19 + 55 + 30 + 15 + 7 + 3 = 300 штук

 

Аналізуючи розраховані дані, можна зробити наступні висновки стосовно структурного розподілу купюрної маси для кожного міста:

- грошова маса в обігу в місті А перевищує грошову масу в обігу в місті Б на 570 тис. грн. (4120-3550=570) або на 50 тис. штук купюр;

- максимальна кількість грошових знаків одного номіналу в місті А дорівнює 190 тис. шт. і відповідає купюрі номіналом 5 грн., а також часто зустрічається купюра номіналом 10 грн. (кількість дорівнює 100 тис. шт.);

- в місті Б найчастіше зустрічаються купюр номіналом 1 та 2 грн. (їх кількість досягла 87 та 84 тис. шт. відповідно);

- в структурному розподілі міста А найбільшу питому вагу в купюрній структурі грошової маси мають купюри номіналом 10 грн. (24,27%), 5 грн. (23,06%) та 50 грн. (21,84%); найменшу вагу в структурному розподілі купюр (менше 1%) мають купюри номіналом 1 та 2 грн. (0,15% та 0,58% відповідно);

- в структурному розподілі міста Б найбільшу питому вагу мають купюри номіналом 50 грн. (21,13%), 100 грн. (19,52%) та 10 грн. (21,84%); найменшу вагу (менше 5 %) – купюри номіналом 1 та 2 грн. (2,45 та 4,73% відповідно).

 

2. Динаміку купюрного складу грошової маси, тенденції змін її складових можна отримувати, використовуючи дані про середню купюрність. Розрахунок середньої купюрності грошей здійснюється за формулою:

,

де ,

.

Визначимо питому вагу кількості купюр в загальній кількості купюр:

місто А:

d1 = 6/350 = 0,0171

d2 = 12/350 = 0,0343

d5 = 190/350 = 0,5429

d10 = 100/350 = 0,2857

d20 = 17/350 = 0,0486

d50 = 18/350 = 0,0514

d100 = 5/350 = 0,0143

d200 = 2/350 = 0,0057

∑d = 0,0171 + 0,0343 + 0,5429 + 0,2857 + 0,0486 + 0,0514 + 0,0143 + 0,0057 = 1

 

місто Б:

d1 = 87/300 = 0,29

d2 = 84/300 = 0,28

d5 = 19/300 = 0,0633

d10 = 55/300 = 0,1833

d20 = 30/300 = 0,1

d50 = 15/300 = 0,05

d100 = 7/300 = 0,0233

d200 = 3/300 = 0,01

∑d = 0,29 + 0,28 + 0,0633 + 0,1833 + 0,1 + 0,05 + 0,0233 + 0,01 = 1

 

Для міста А середня купюрність дорівнює: грн. або


Для міста Б середня купюрність дорівнює: грн. або

 

Отже, в місті А та в місті Б середня купюрність наближається до купюри номіналом 10 грн.

3. Розрахуємо моду для кожного міста.

Мода (М0) – це значення варіанти, що найчастіше повторюється в ряду розподілу. Спосіб обчислення моди залежить від виду статистичного ряду. Для атрибутивних і дискретних рядів розподілу моду визначають візуально без будь-яких розрахунків за значенням варіанти з найбільшою частотою (часткою).

Для міста А мода – це купюра номіналом 5 грн. (кількість цієї купюри є максимальною, досягає 190 тис. шт. і перевищує 50% (54,29%)).

Для міста Б модою є купюра номіналом 1 грн. (кількість цієї купюри є максимальною, досягає 87 тис. шт. і питома вага її в загальній кількості складає 29 %).

 

Дані розрахунків занесемо у допоміжну таблицю:

 

 

ЗАДАЧА 3.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 852. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия