Студопедия — Травень 3 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Травень 3 тиждень






Тема. Утворення прикметників. Літо.

Мета: учити складати речення за темою, розвивати творчі здіб-

ності, вправляти у вживанні прикметників на позна-

чення кольору, утворених за допомогою суфіксів еньк,

ата; активізувати образний словник дітей словами да-

ної тематики, виховувати допитливість, увагу.

Матеріали: демонстраційний: малюнки із зображеннями білочки,

хом’ячка, кашкета, м’яч;

роздавальний: предметні картки із зображеннями явищ

природи, рослин, тварин.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем Т. Коломійця і Б. Чепурка «Дощик».

— Весело чи сумно вам, діти, коли іде дощик? Чому,

поясніть.

— Який дощик буває влітку? (Відповіді дітей.)

— Дощик влітку молодий, любить гратися. Я прочитаю вам

вірш, а ви скажіть, що робить дощик.

Крапа дощикнакрапайчик,

Барабанить в барабанчик,

Бубонить у бубонець,

Щоб усі йшли у танець.

— Накрапайчик — це який дощик, слабкий чи сильний?

— Як можна назвати дощик, якщо він барабанить?

А бубонить?

— А про який дощик ідеться далі: про сумний чи веселий?

Скаче дощик на долині —

зупинився на стежині…

Із сонечком дощик подружився —

у веселку перелився.

Літній дощик молоденький —

веселочка веселенька.

Ходять поряд по діброві —

мостять мости чорноброві.

— Про який дощик ідеться у цьому вірші?

— Що буває, коли дощик товаришує з сонечком?

— Хто з вас бачив веселку?

— Ви зрозуміли, чому у вірші кажуть: «…мостять мости

чорноброві»?

— У кого з вас є брови? Веселка має форму дуги так само,

як брови. Тому її так назвали: мости чорноброві.

— А які кольори є у веселки насправді?

3. В права «Веселка».

Вихователь пропонує дітям послухати історію про те, що

трапилося в казковому лісі.

«От і настало яскраве, барвисте літо, на яке так чекали всі

звірі, особливо білочка Тося та хом’ячок Тоша. Щодня вони бі-

гали по зеленій травиці серед різнокольорових запашних квітів

і раділи ласкавому, теплому сонечку.

Проте іноді сонечко ховалося за хмарку, і тоді ліс кропив

літній веселий дощик. Найцікавіше було потім: після дощу

через річку простягалась різнобарвна веселка. Вона теж була

казкова. Іноді веселка фарбувала все навколо в різні кольори.

Хочеш дізнатися, як це відбувалося?»

Вихователь вивішує на дошку малюнок кашкетика синього

кольору із зеленою плямою.

— Ось один промінець упав на кашкетик хом’ячка Тоші.

І оскільки промінець був один, тільки в цьому місці кашкетик

став зеленуватим.

Білочка Тося так зраділа, що ласкаво вимовила:

— Твій кашкетик став… (зелененьким, зеленесеньким).

Після цього вихователь ставить запитання до дітей.

— Чому кашкетик став зеленуватим? (Тому що на нього

впав один промінець.)

— А якщо багато промінців зеленого кольору, як їх назва-

ти? (Зелені промінці.)

— Якщо один — ми говоримо «один зелений промінець»,

а якщо три? (Три зелені промінці.) А коли багато? (Багато зе-

лених промінців.)

— Чим милувалася білочка Тося? (Зеленим кашкетиком.)

— Маленький павучок подумав, що це листочок, і вирішив

сісти відпочити на… (зелений кашкетик).

— Хом’ячок Тоша пишався своїм… (зеленим кашкети-

ком).

— Аж раптом синій промінець упав на білочку Тосю, і її

вушка стали синіми.

— Як можна сказати, яке за кольором стало одне вушко

у Тосі? (Синє вушко.)

— А обидва? (Сині вушка.)

— Коли хом’ячок Тоша подивився на Тосю, він звернув

увагу на… (сині вушка).

Веселка і далі продовжувала веселити наших друзів, але це

вже інша казка, яку я розкажу наступного разу».

4. Фізкультхвилинка.

Стало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

Ми всі разом підвелися,

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Всталисіли, всталисіли,

Бачте, як розвеселили!

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю прикрашати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі!

5. Г ра «Передзвін».

— Білочка Тося і хом’ячок Тоша, як ви вже знаєте, дуже

полюбляють літо, тому що взимку на землі сніг, а влітку…

(трава).

Далі вихователь пропонує дітям стати у коло. Кидаючи

м’яч дитині, вихователь починає фразу. Дитина, спіймавши

м’яч, закінчує фразу і повертає м’яч вихователю.

Узимку ми одягаємо шубу, а влітку… (сарафан).

Узимку катаємося на лижах, а влітку… (на велосипеді).

Узимку на вулиці холодно, а влітку… (тепло).

6. В права «Літні стежинки».

Вихователь пропонує дітям крокувати літніми стежинками.

«Кроки» (предметні малюнки) вихователь викладає на столі чи

на килимку. Вправа полягає в тому, щоб діти робили спроби

поєднувати окремі слованазви предметів у реченні. Спочатку

вихователь знаходить дві картки і промовляє речення, напри-

клад: «Улітку світить сонечко і росте квітка». Далі ці самі дії

виконують діти, знаходячи пари предметних карток. Вихователь

допомагає дітям сформувати речення, яке буде поєднувати ці

два слова.

«Діти збирають яблука в кошик», «Під ялинкою сидить

зайчик» і т. ін.

7. Підсумок заняття.

— З ким ми познайомилися на занятті?

— З промінцями якого кольору грали друзі?

— А чому вам подобається літо?__







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1064. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия