Перетин площини S проеціюючого положення з площиною Q
загального положення (рис. 3.19) S ^ П2, S(DDEF); Q(DАВС). S Ç Q = n. n Ì S; n Ì Q; n2 º Q2; пряму n фіксуємо двома точками – 1 і 2, які є спільними для обох площин, що перетинаються. Видимість площин Q і S визначаємо на П1 за допомогою конкуруючих точок 3 і 4.
Перетин прямої l загального положення з площиною S загального положення (рис. 3.20 і 3.21)
На рис. 3.20 зображені площина S і пряма l, що перетинається з цією площиною. Проведемо через пряму l площину Q. Якщо знайти пряму MN перетину площин S і Q, то точка перетину прямих l та MNбуде точкою, в якій пряма l перетинається з площиною S. Цю точку (К) часто називають точкою зустрічі прямої з площиною. Таким чином, побудова точки зустрічі прямої загального положення з площиною загального положення складається з трьох операцій:
Рис. 3.19
2) Знаходження лінії MN перетину заданої площини S з допоміжною площиною посередником Q.
Рис. 3.20
На комплексному кресленні (рис. 3.20) задачу розв'язуємо в такому порядку: 1) l Ì Q; Q ^ P2; 2) Q Ç S = MN; M Î AC; N Î BC; 3) MN Ç l = К; M2N2 º l2; M1N1 Çl1 = K1; K2 Î l2. 4) Видимість прямої l по відношенню до площини S на П1 і П2 визначаємо за допомогою конкуруючих точок 1 i M; 2 і 3. У таблиці 3.3 наведено приклади перетину прямої з площиною. Таблиця 3.3 Перетин прямої з площиною
|