Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Математики





 

Зразок плану – конспекту уроку математики в 1 класі

 

Тема:Складання таблиць додавання та віднімання 1, складання прикладів виду 7+1+1, 7-1-1.

Мета: - навчити додавати та віднімати число 1 в межах 10; формувати навички розв’язання простих задач, обчислювальні навички;

- розвивати логічне мислення; пам’ять, послідовне математичне мовлення;

- виховувати самостійність, культуру спілкування на уроці.

Тип:Засвоєння нових знань.

 

Обладнання:

1. демонстраційне: математичний будиночок, предметні картинки, геометричні фігури, таблиці;

2. роздаткове: підручники, зошити з друкованою основою, каси цифр, картки з індивідуальним завданнями.

 


Хід уроку

І. Організаційний початок уроку:

Привітання, доповідь чергових про відсутніх учнів.

А ну-ка покажи, дружок,

Готов ли ты начать урок?

Учебник, ручка и тетрадь

На парте все должно лежать!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

a) лічба предметів від 1до 10 та навпаки

б) порівняння груп предметів

 

 

 

- Скільки трикутників? Чому така фігура називається трикутником?

- Скільки квадратиків?

- Що можна сказати про кількість всіх фігур?

- Яких фігур більше?(Прибираю два трикутники)

- Що сталось?

- Що можна сказати про кількість трикутників та квадратів?

в) “Математичний будиночок”

 
2  
   
   
   

 

- В цьому будиночку на одному поверсі живуть числа, що разом складають число 9.

- Знайдіть сусідів чисел на кожному поверсі.

Підсумок: ми повторили лічбу предметів, їх порівняння та пригадали склад числа 9.

Молодці, діти, ви були активними і уважними.

 

 

Примітка

 

Методи:

наочно – ілюстративний,

бесіда,

практичний.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми і завдань уроку.

+ 1 =

 

- 1 =

 

 

- Діти, тему нашого уроку я “сховала” у цій картинці. Розгадайте цю тему. (Якщо діти не зможуть розгадати відразу, то запропонувати подумати над цим упродовж уроку) Формулювання дітей вчитель корегує, формулює чіткіше.

 

ІV. Засвоєння нових знань.

а) складання таблиці додавання1

 

 

Червоний Зелений

+

 

+

 

 

+

 

 

- Скільки червоних трикутників? додамо один зелений. Скільки стало всього?

- Який приклад в таблиці описує наші дії? Запишемо відповідь. В кожному випадку робимо пояснення: до 1 додали 1 і отримали наступне число 2; до 2 додали 1 і отримали наступне число3;……..; до 9 додали 1 і отримали наступне число 10.

- Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, додаючи до числа одиницю?

 

- Давайте разом повторимо цей висновок

 

 

Методи:

проблемний,

наочний.

 

Методи:

наочно-ілюстративний,

пояснення,

бесіда.

 

Звертаюсь до учнів:

Даня, Вова,

Денис,

Віка, Катя,

Сергійко,

 

б) складання таблиці віднімання 1

 
 

 


- Скільки трикутників було?

- Що зробили?

- Який приклад в таблиці описує наші дії?

Запишемо відповідь.

В кожному випадку робимо пояснення: від 2 відняли 1 і отримали попереднє число 1; від 3 відняли 1 і отримали попереднє число 2; ……; від10 відняли 1 і отримали попереднє число 9.

- Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, віднімаючи від числа одиницю?

 

 

- Давайте разом повторимо цей висновок.

Підсумок: Ви зрозуміли як отримуються результати в цих таблицях, а тепер вам слід їх запам’ятати.

 

V. Первинне закріплення

З дошки стерти відповіді, написані поряд з табличними прикладами, та, показуючи будь-які приклади викликати учнів для відповіді.

 

IV. Фізхвилина

Буратіно потягнувся,

Раз – нагнувся, два – нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Мабуть, ключик загубив,

А щоб ключик цей дістати,

Треба нам навшпиньки стати.

 

Звертаюсь до учнів:

Сашко, Еля,

Наталка,

Таня, Влад,

Лєна.

 

 

Методи:

Фронтальне усне опитування.

 







Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 451. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия