Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Предмет і завдання геральдики
З найдавніших часів люди користувалися різними емблемами у вигляді символічних знаків, яких було дуже багато. Відрізнялися вони за формою значенням і функціями.

Одні з них відігравали службову роль у суспільних взаємовідносинах, фіксували головні права, привілеї, відносини власності; інші задовольняли пиху і чванливість корпорацій та індивідуумів; треті об’єднували людей за високі політичні і моральні ідеали.

Відмітні знаки зустрічаються ще в епоху родового ладу.

Пізніше – у народів Сходу і Заходу, греків і римлян. Про це свідчать численні пам’ятки їх мистецтва і побуту.

В Ассірії улюбленим символічним зображенням був голуб. В Афінах – сова, Тризубець у еллінів, яким вони наділяли своє найстаріше божество – Зевса, так само символ влади і могутності.

Уже Гомер, Вергілій і Пліній розповідають про зображення на щитах героїв облоги Трої. Есхіл у трагедії „Семеро проти Фів” так само дає поетичний опис емблем на щитах тих, що брали участь у битві.

Філістрат згадує про золотого орла як символ перських царів, в тому числі Кіра.

Не можна не згадати зображення морського коня на шоломі О. Македонського, пса – на шоломі Маріаса, орла – на шоломі Каракали. Нащадки римського полководця Валерія Корви мали на шоломах зображення крука.

Дуже поширеними були різні знаки у різних народів середньовіччя. У готів такими знаками були півмісяць і хрест, у франків – хрест над кругом, англів – хрести різних форм в оточенні птахів, куль і т.п., у саксів – чорний кінь, лев і роза, у датчан – крук, різні хрести тощо.

У східнослов’янських племен в Х столітті вже широко застосовувалося гончарне тавро; знаки власності відомі під назвою „Знамя”; родовий знак Рюриковичів і т. ін. – це зразки найдавнішої символіки, стародавні емблеми.

Але в певних умовах зростання класу феодалів в Західній Європі з’являються спеціальні знаки. Саме вони почали відігравати певну роль для класу феодалів. Вони становили особливу категорію емблем, що дістали назву герби.

Герби – це знаки, зображення, складені за певними законами і правилами, що відповідали світоглядним, історичним та пануючим політичним і моральним принципам, узаконені як своєрідний паспорт держави, землі, міста, родини, установи тощо.

Вивченням гербів займаєтьсягеральдика.

Геральдика – це спеціальна історична дисципліна, яка вивчає історію виникнення і використання гербів.

Назва походить від латинського heroldus, а потім німецького - herold (герольд), що означає „глашатай”. Слово „герольд” утворене від двох німецьких слів: герен – звати, вальден – управляти, давати розпорядження.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 3645. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.004 сек.) русская версия | украинская версия