Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Історія виникнення і використання прапорів
Прапори вперше з'явилися в XII ст. до н.е. в давньому Китаї (династія Чжоу). Вони були білого кольору. Потім з'явилися знамена синього дракона, білого тигра, червоного птаха, жовті прапори з драконом.

В Індії прапори червоного і зеленого кольорів з зображеннями жовтих звірів. їх вивозили на слонах або колісницях.

Деякі прапори мандрували крізь століття. Легенда розповідає про мандрівку через століття „драконового прапора” (IV ст. до н.е.). Його відбили у ассірійців воїни царя Кіра, після смерті він попав до Дарія, потім до Олександра Македонського і зрештою –до візантійських царів і довго зберігався там при дворі.

Цікавим є знамено Римської імперії – двоголовий орел – символ готовності, спостережливості і єдності обох частин імперії; систему знамен мала Візантія. Цар Лев Вірменин (IX ст.) – запровадив знамена для всіх військ. Всі великі знамена головних військ мали верхню половину одного кольору і розрізнялись нижньою половиною та емблемою. Малі знамена військових частин мали різнокольорові полотнища з довгими кінцями, розрізнялися емблемами та значками на палиці.

Скандинавський епос оспівує зачарований білий прапор вікінгів з чорним вороном-птахом бога Одіна.

В глибоку давнину з’явилися і особисті штандарти царів рабовласницьких держав (золотий орел – символ Кіра). Історичні хроніки зберегли спогади про особисті символи Ксеркса, Дарія.

Виникнення феодального суспільства з його складною ієрархією супроваджується появою цілої системи знамен, прапорів, штандартів. Велике знамено К. Великого вивозили на спеціальній колісниці, в яку запрягали волів.

В середні віки система знамен була строго регламентована. Довжина сторони в імператорського штандарта рівнялась шести футам, у корля – п'яти, принца, герцога – чотирьом, маркіз, віконт, барон – трьом.

Спочатку більшість прапорів були пурпурного і червоного кольорів, згодом вони стали різноманітними. З появою монархій зявились родові кольори, які, як і герби, стали спадковими.

Розквіт абсолютизму супроваджувався появою розкішних особистих штандартів. Їх робили з шовкових тканин, розшивали золотом і сріблом, прикрашали дорогоцінними каменями. В XVI–XVII ст. найрозповсюдженішими були полотнища білого кольору з гербами. Білі прапори мали королі Франції, Англії, Іспанії, Португалії.

З розповсюдженням лицарства виникли баннієри – прямокутні прапорці з гербом, символом чи девізом господаря. Мальтійці мали червоний прапор з чорним хрестом, тевтонці – білий прапор з чорним хрестом, тамплієри – біло-чорний прапор.

Символіка відображалася на прапорах багатьох держав.

В християнських державах розповсюдженим став білий колір і хрест, символ християнства (Данія, Швеція, Греція, Норвегія, Великобританія, Іспанія, Мальта, Фінляндія). Символ ісламу – півмісяць присутній і сьогодні на прапорах Туреччини, Тунісу, Алжиру, Пакистану, Сінгапуру.

Священні в буддизмі тварини (дракон, слон, лев) і жовто-оранжевий кольори характерні для прапорів Бутана, Брунея, Шрі-Ланки, Таїланду, Лаосу.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1705. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.024 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7