Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Аналіз стану атмосферного повітря





 

Аналіз стану та засади охорони атмосферного повітря визначаються чинними нормативно-законодавчими актами:

1. Закон України „Про охорону атмосферного повітря” № 302 від 13.03.2002 р.

2. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку розробки та затвердження нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу” № 1780 від 28.12.2001 р.

3. Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України „Про затвердження Інструкції про склад та порядок інвентаризації забруднюючих речовин на підприємствах” № 7 від 10.02.1995 р.

4. Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України „Про затвердження Порядку розгляду документів та умов видачі лімітів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами” № 154 від 29.12.1995 р.

5. Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України „Про затвердження Інструкції про порядок розгляду, перегляду та доведення лімітів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря” № 65 від 28.06.1996 р.

6. Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України „Про затвердження Методики розрахунку відшкодування збитків, які нанесені державі внаслідок понаднормативних викидів в атмосферне повітря” № 38 від 18.05.1995 р.

 

Викиди в атмосферне повітря із стаціонарних джерел (промислових підприємств міст) характеризуються кількістю забруднюючих речовин, хімічним складом, концентрацією та агрегатним станом.

Щодо агрегатного стану викиди промислових підприємств розділяють на чотири класи:

І – паро- і газоподібні; ІІІ – тверді;

ІІ – рідкі; ІV – змішані.

За величиною маси (т/доб) викиди об’єднані в шість груп:

1 – маса менша 0, 01 включно; 4 – від 1, 0 до 10, 0;

2 – від 0, 02 до 0, 1; 5 – від 10, 0 до 100, 0;

3 – від 0, 1 до 1, 0; 6 – більше 100.

Під час нормування забруднюючих речовин в атмосфері застосовують середньодобові гранично допустимі концентрації – ГДКс.д. і гранично допустимі концентрації максимально разові – ГДКм.р.

ГДКс.д. – середньодобова гранично допустима концентрація забруднюючої речовини в повітрі, яка не проявляє на людину опосередкованої шкідливої дії при її цілодобовому вдиханні.

ГДКм.р. – максимально разова гранично допустима концентрація полютанту в повітрі міст, яка не викликає рефлекторних реакцій в організмі людини.

На територіях, які підлягають посиленій охороні, встановлюються більш жорсткі вимоги – ГДК повинні бути зменшені на 20 %.

У разі присутності в атмосферному повітрі декількох речовин, які мають здібність до сумарної дії, сума їх концентрацій не повинна перевищувати одиниці при розрахунку за відношенням:

С1 / ГДК1 + С2 /ГДК2 +... + Сn / ГДКn < 1,

 

де С1, С2, Сn – фактичні концентрації речовин в атмосферному повітрі; ГДК1, ГДК2, ГДКn – ГДК цих речовин.

Ефект сумації мають такі речовини:

– ацетон, акролеїн, фталієвий ангідрид;

– ацетон і фенол;

– ацетон, фурфурол, формальдегід, фенол;

– аерозолі оксиду ванадію (V) і оксидів марганцю;

– аерозолі оксиду ванадію (V) і сірчистий ангідрид;

– аерозолі оксиду ванадію (V) і оксиду хрому (ІІІ);

– вольфрамовий і сірчистий ангідриди;

– озон, оксид азоту (ІІ) і формальдегід;

– оксид вуглецю. оксид азоту (ІІ), формальдегід, гексан;

– сірчаний ангідрид і аерозоль сірчаної кислоти;

– сірчаний ангідрид і нікель металевий;

– сірчаний ангідрид і сірководень;

– сірчаний ангідрид і оксид азоту (ІІ);

– сірчаний ангідрид, оксид вуглецю, оксид азоту (ІІ), фенол;

– сірчаний ангідрид і фенол;

– сірчаний ангідрид і фтористий водень;

– сірчана, соляна та азотна кислоти;

– циклогексан і бензол.

Нормативи гранично допустимих викидів (ГДВ) забруднюючих речовин із стаціонарних джерел встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів, технічного стану устаткування і газоочисних установок. ГДВ розробляються на одиницю маси і одиницю часу; на одиницю продукції або сировини.

Норматив гранично допустимого викиду забруднюючої речовини із стаціонарного джерела на одиницю маси і одиницю часу встановлюють для певної фактичної масової швидкості в технологічному процесі.

Масова швидкість визначається як відношення всієї маси матеріалів, які використовуються в конкретному технологічному процесі або в одній закінченій операції, до часу здійснення цього процесу.

Норматив гранично допустимого викиду забруднюючої речовини із стаціонарного джерела на одиницю продукції або сировини визначається як відношення кількості забруднюючої речовини, яка викидається в атмосферне повітря, до об’єму продукції виробництва або використаної сировини.

Українським законодавством (Постанова Кабінету Міністрів України № 1147 від 17.09.1996 р.) передбачені певні природоохоронні заходи щодо охорони атмосферного повітря:

1. Проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення навколишнього природного середовища.

2. Розробка та впровадження технологій і методів, що забезпечують запобігання виникнення, зниження рівня впливу чи усунення факторів забруднення атмосферного повітря.

3. Зниження рівня впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря.

4. Розробка та виготовлення систем і приладів контролю та оснащення ними стаціонарних джерел викидів шкідливих речовин в атмосферу та пунктів контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря.5. Спорудження і оснащення контрольно-регулювальних пунктів для перевірки і зниження токсичності відпрацьованих газів транспортних засобів.6. Розроблення, організація виробництва пристроїв для очищення відпрацьованих газів двигунів та оснащення ними транспортних засобів.






Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1047. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия