Уніфікація і стандартизація структурного подання тестових завдань i тестів корисна перш за все для оперативного розуміння студентами інструкції з виконання тестового завдання, для об’єктивної діагностики результатів тестування, для використання комп’ютерних інформаційних технологій у процесі контролю i психометричного аналізу тестових завдань і тестів.
Форма, тип i вид тестових завдань впливають на їх структуру, принципи формування змісту, визначення рівня освітньо-професійної підготовки студентів. Тому треба орієнтуватися на деякі загальні принципи конструювання тест-завдань незалежно від того, для якої конкретної навчальної дисципліни вони будуть створюватися.
Слід мати на увазі, що відкрита або закрита форма тестових завдань визначає також рівень розвитку розумової активності студентів. Це потребує конструювати тести, в яких використовуються навчальні елементи, що розвивають три рівня пізнавально-розумової активності – рівень аналізу і синтезу, алгоритмічний та інтелектуально-пошуковий. Різноманітність тестових завдань забезпечує глибину сприйняття змісту дисципліни за умови правильного відбору навчальних елементів дисципліни для діагностики рівня знань за допомогою тестування. Зрозуміло, що для кожного навчального елемента потрібно складати декілька тест-завдань різної форми, типу або виду з метою формування банку тестових завдань відповідної дисципліни.