Культурологія 6.020101
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ Конкурсний відбір вступників з історії України здійснюється приймальною комісією за сертифікатом Українського центру оцінювання якості освіти, отриманими вступниками в поточному році. Категорія осіб з обмеженими фізичними можливостями (інваліди 1 та 2 груп), для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень, складає вступні випробування з історії України у Академії у формі співбесіди. Категорія вступників з числа військовослужбовців, звільнених з військової служби в рік вступу до Академії, бере участь у конкурсі щодо зарахування на навчання на власний вибір – з оцінками (кількістю балів) сертифікату з історії України Українського центру оцінювання якості освіти або з оцінками (кількістю балів) вступних випробувань з історії України, визначених правилами прийому Академії. Категорія осіб, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше, подали документи, що підтверджують їх право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів, бере участь у конкурсі щодо зарахування на навчання на власний вибір – з оцінками (кількістю балів) сертифікату з української мови і літератури Українського центру оцінювання якості освіти або з оцінками (кількістю балів) вступних випробувань з української мови і літератури, визначених правилами прийому Академії. Для осіб, які не вивчали (не атестовані) історію України, приймальна комісія установлює вступне випробування. Конкурсне випробування з історії України для всіх спеціалізацій проводиться в усній формі за програмою укладеною на основі чинної програми з історії України для 11-річної школи. В процесі вступних випробувань з історії України висвітлюються: а) основні політичні, соціально-економічні, культурні події та видатних історичних діячів; б) причинно-наслідкові зв'язки подій і явищ; в) хронологічні межі політичних подій, їхній зміст та послідовність; г) позначення на картосхемі місць історичних подій; д) найважливіші зміни, що відбувалися й відбуваються в житті людства; є) аналіз історичних джерел та їх класифікацію; ж) пояснення і застосування понять й термінів. Вступне випробування з історії України оцінюється за 100-бальною (від 100 до 200 балів) системою Українського центру оцінювання якості освіти відповідно до вимог навчального закладу.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «ФОРТЕПІАНО» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка складається з двох або декількох творів різного стильового та жанрового визначення з обов’язком включенням поліфонічного твору. Загальна тривалість програми – 30 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум проводиться у формі співбесіди з фахових питань в обсязі курсів професійно-орієнтованих дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» НМАУ. Абітурієнт повинен показати знання з питань форми, стилістичних особливостей, технології виконавства виконуваних творів, знати музично-теоретичну літературу по цих питаннях, проявити обізнаність в питаннях загальної музичної ерудиції.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «ОРГАН» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка складається з двох або декількох творів різного стильового та жанрового визначення. Загальна тривалість програми – 30 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум з фахових питань проводиться у формі співбесіди, по темах: · Історія походження органу та основні засоби виразності цього інструмента. · Визначення темпу в творах старовинних авторів, TEMPO ORDІNARІO. · Хорал та його місце в творчості старовинних авторів. · Артикуляція як основний засіб виразності у старовинній музиці. Основні принципи роботи з учнем над вивченням поліфонічним твором. · Питання побудови форми в роботі над творами старовинної музики. · Старовинна Токата та її вигляд сьогодні. · Засоби роботи над музичним твором. · Засновники органних шкіл періоду романтизму. · Цифрова символіка в творчості Й.С.Баха. · Романтичний орган Франції. Французька романтична школа. · Хоральна обробка в творах різних часів. · Методика роботи з учнями над творами сучасних композиторів. · Основні ознаки романтизму в органній музиці та її представники.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «СКРИПКА» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка складається з поліфонічного твору для скрипки соло (бажано дві частини сонати або партити І.С.Баха), твору великої форми (перша або друга та третя частини концерту) та п’єси віртуозного характеру. Загальна тривалість програми – 20-25 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум проводиться у формі співбесіди з фахових питань в обсязі курсів професійно-орієнтованих дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» НМАУ. Абітурієнт повинен показати знання з питань форми, стилістичних особливостей, технології виконавства виконуваних творів, знати музично-теоретичну літературу по цих питаннях, проявити обізнаність в питаннях загальної музичної ерудиції.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «ОРКЕСТРОВІ СТРУННІ ІНСТРУМЕНТИ» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та складається з двох або декількох творів різного стильового та жанрового визначення. Загальна тривалість програми – 30 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум проводиться у формі співбесіди з фахових питань в обсязі курсів професійно-орієнтованих дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» НМАУ. Абітурієнт повинен показати знання з питань форми, стилістичних особливостей, технології виконавства виконуваних творів, знати музично-теоретичну літературу по цих питаннях, проявити обізнаність в питаннях загальної музичної ерудиції.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «ОРКЕСТРОВІ ДУХОВІ ТА УДАРНІ ІНСТРУМЕНТИ» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка складається з чотирьох або п’яти творів вищого ступеня складності різного стильового, жанрового визначення, відмінні за характером та формою (зокрема соната чи концерт епохи бароко (І - ІІ ч.), твір епохи класицизму, твір віртуозного характеру (ХХ ст.), твір українського автора). Загальна тривалість програми – 30 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум проводиться у формі співбесіди з фахових питань в обсязі курсів професійно-орієнтованих дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» НМАУ. Абітурієнт повинен показати знання з питань форми, стилістичних особливостей, технології виконавства виконуваних творів, знати музично-теоретичну літературу по цих питаннях, проявити обізнаність в питаннях загальної музичної ерудиції.
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ», «БАНДУРА» ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (спеціальний інструмент, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). а/ Спеціальний інструмент Виконання програми з фахової дисципліни: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка представляє музичні твори різних жанрів, стилів, характерів і форм з обов’язкові включенням поліфонічного твору (фуга не менше трьох голосів для вступників по спеціалізації акордеон, баян, бандура, гітара) та твору соло (для вступників по спеціалізації балалайка, домра-кобза, цимбали). Загальна тривалість програми – 45 хвилин. За вибором комісії на прослуховуванні з фаху допускається часткове виконання програми. б/ Колоквіум проводиться у формі співбесіди з фахових питань в обсязі курсу музичної педагогіки ‑ теорії формування виконавської майстерності. Абітурієнт повинен показати знання понятійно-термінологічної системи з виконавського музикознавства, методики навчання гри на музичному інструменті (за фахом).
Мистецтво 0202 Музичне мистецтво 7.02020401 «АКАДЕМІЧНИЙ СПІВ» / денний та вечірній відділи/ ФАХОВИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС (сольний спів, колоквіум) Творчий конкурсоцінюється за 100-бальною шкалою оцінювання (від 100 до 200 балів). Для вступників обов'язковим є спеціальний медичний /фоніатричний/ огляд. а/ Сольний спів Виконання програми: Абітурієнт повинен виконати підготовлену програму, яка за ступенем складності відповідає випускній програмі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», яка представляє музичні твори різних жанрів, стилів, характерів і форм з обов’язкові включенням арії, романсу та народної пісні. б/ Колоквіум: Співбесіда з фахових питань, які дають змогу виявити рівень його професійної підготовки: знання основного репертуару для свого типу голосу; вміння розказати про твори, які виконувались на іспиті з фаху, їх авторів; знання існуючих виконавських традицій, обґрунтування власної виконавської інтерпретації; знання творчості видатних співаків; знання основної методичної літератури.
|