Урок 83
Тема. Вправляння у правильному вимовлянні слів, у яких припускаються помилок у наголосі (список слів складається вчителем з урахуванням реальної мовленнєвої ситуації) Мета:учити учнів правильно наголошувати слова, передбачені програмою; розвивати навички вимовляти слова таким чином, щоб чітко було чути наголошений звук; ви- ховувати культуру читання і письма.
Хід урОКу I. Організаційний момент Учитель
Учні Добрий день, другий клас! Дуже рада бачить вас!
На урок прийшли ми знову І навчатися готові!
II. актуалізація опорних знань
1 Хвилинка каліграфії Зз за зб зе зл Зв уз оз ез яз Загадка і загадка зозуля завдання Зіна, Зоя, Захар — імена. — які ви знаєте імена, що починаються буквою З? — Назвіть послідовно звуки і букви у слові завдання. — Поділіть слова на склади для переносу. — Назвіть у словах наголошені склади. 2 Словникова робота
Гра «Знайди склад»
ве_сень по_ділок че_вики Бать_щина ву_ця по_ка чер_вий жай_ронок ди_на се_да чи_ння по_редині ка_дар оз_ка у_тель чер_ний
— Запишітьи будь-які 5 слів. Поставте наголос. — Що необхідно словам, щоб вони правильно звучали?
III. повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні ми будемо вправлятися у правильному вимовлянні слів, під час якого можна припуститися помилок у наголосі.
IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Пояснення вчителя з елементами бесіди — як розпізнати наголошений склад? — Скільки наголошених складів у слові? — Голосний звук у наголошеному складі називається наголо- шеним. Голосний звук у ненаголошеному складі називається нена- голошеним. Запишіть до таблиці трискладові слова з наголосом на другому складі і двоскладові слова з наголосом на останньому складі. — Наголос може змінювати місце у слові, наприклад: сім’я — сім’я. Від цього змінюється значення слова. Треба вміти правильно наголошувати слова.
2 Первинне закріплення 1) Прочитайте слова парами. як змінилося значення слів залежно від місця наголосу? Замок — замок, дорога — дорога, на березі — на березі, лапки — лапки. До першої пари слів доберіть назви ознак. Запишіть за зразком. Зразок. Велика сім’я — дрібне сім’я. 2) Прочитайте, правильно наголошуючи слова. Замок закрила я на замок, Дощик пішов і замок змок. В замок не втраплю, заржавів замок, Бо він під дощиком замок.
Фізкультхвилинка V. узагальнення й систематизація отриманих знань
|